Strony i sklepy internetowe Sparro

tel. 600 254 776 e-mail

Strony internetowe Katowice - Tworzenie i projektowanie stron www

Sparro

Strony internetowe Katowice w Sparro Internactive

Dlaczego posiadanie profesjonalnej strony internetowej jest takie ważne

W dzisiejszych czasach Internet jest obecny w każdym aspekcie naszego życia, a strony internetowe których historia rozpoczęła się na dobrą sprawę całkiem niedawno bo w 1992 roku, stanowią jedno z podstawowych źródeł wiedzy i najefektywniejsze w stosunku koszt / dystrybucja medium reklamowe. Codziennie internet odwiedzają miliony ludzi, poszukujących rozrywki, infor macji lub dokonujących zakupów on-line poprzez sklepy internetowe. Przeglądają w tym celu setki tysięcy serwisów internetowych by zatrzymać się na jednym z nich i spełnić swoje potrzeby. Są wśród nich strony internetowe, portale, wortale, sklepy internetowe, a nawet blogi czy media społecznościowe takie jak Facebook, Twitter czy Google+.

Strony internetowe Katowice

Dlaczego warto dołożyć wszelkich starań by profesjonalne strony internetowe firmy były jak najbardziej atrakcyjne zarówno jesli chodzi o projekt graficzny jak i treść? Odpowiedź jest banalnie prosta - zmusza nas do tego konkurencja!

Wszystkie przeprowadzone badania potwierdzają tezę, według której internauta poświęca badaniu strony średnio około 7 sekund. Jeśli w tym czasie serwis internetowy nie przyciągnie jego uwagi, nie wyda mu się atrakcyjny graficznie lub ciekawy pod wzgledem zawartych na nim treści, opuści go na rzecz strony konkurencyjnej i raczej nie wróci. Jeśli zatem nie chcesz by potencjalni klienci wybierali kontakt z Twoją konkurencją, zadbaj o swój wizerunek w Internecie.Profesjonalne strony internetowe

Z pozoru ciężko jednoznacznie określić, co oznacza pojęcie ‘Profesjonalna strona internetowa’. Dla jednego użytkownika będzie to strona internetowa bogata w użyteczną treść, dla innego serwis posiadający indywidualny projekt graficzny, jeszcze inny będzie szukał oznak profesjonalizmu w kodzie strony i zastosowanych rozwiązaniach technicznych. Który z nich ma rację? Po trochu każdy, bowiem o profesjonaliźmie strony, sklepu czy portalu interentowego świadczy jej skuteczność w dotarciu do docelowj grupy odbiorców. Na tą skuteczność z kolei ma bezpośredni wpływ każdy z czynników. Nikt bowiem nie będzie korzystał ze strony bogatej w treść, ale brzydkiej i nie użytecznej, tak samo jak rzadko kogo zadowoli nawet najpiękniejsza strona interentowa pozbawiona sensownych i poszukiwanych treści.

Oczywiście zależnie od grupy docelowej, profil strony internetowej będzie się nieco różnił, dlatego też profesjonalizmu dopatrywać trzeba się w takim zrównoważeniu składowych Grafka/Technologia/Treść, które skutecznie zrealizuje stawiane serwisowi wymagania.

Ważne jest również samo techniczne przygotowanie strony internetowej - zgodność kodu z międzynarodowymi standardami (W3C), stabliność zastosowanych rozwiązań oraz jej bezawaryjne funkcjonowanie.

Strony www Katowice

Strona internetowa to w dzisiejszych czasach najlepszy nośnik przekazu reklamowego - interaktywna, stale aktualna, często odwiedzana i dostępna 24 godziny na dobę wirtualna siedziba Twojej firmy.

Profesjonalna witryna internetowa firmy, przygotowana w oparciu o szczegółowe analizy rynku, konkurencji i oczekiwania grupy docelowej, to narzędzie bez którego żaden poważnie patrzący w przyszłość przedsiębiorca nie może się obejść.Komu zlecić stworzenie strony internetowej

Jak już wspomnieliśmy, najlepsze strony internetowe to odpowiednie połączenie kilku składników, więc jeśli chcemy by nasz serwis www był profesjonalny i skutecznie docierał do naszych Klientów, musimy zlecić jego stworzenie komuś, kto jest specjalistą w dziedzinie analizy rynku, grafiki komputerowej, mediów interaktywnych, programowania aplikacji on-line i baz danych, copywritingu, mediów społecznościowych, a w wolnych chwilach pozostaje do dyspozycji Klienta służąc mu pomocą i radą.

Czy znajdzie się jedna osoba, która może pochwalić się taką wiedzą lub tak dysponować czasem?
Oczywiście że nie.

W sieci sporo jest ogłoszeń, z których możnaby wywnioskować coś innego, jednak prawda jest taka że nie można być specjalistą od wszystkiego, tym bardziej w dziedzinach tak odległych jak identyfikacja wizualna, programowanie i tworzenie treści reklamowych. Jedyną sensowną opcją, która oczędzi Twój czas i pieniądze jest skorzystanie z usług, jakie świadczy dla swoich Klientów profesjonalna agencja interaktywna.

Firmy tworzące najlepsze strony internetowe, zatrudniają grupę wykwalifikowanych specjalistów, z których każdy dysponując wiedzą i doświadczeniem w jednej konkretnej dziedzinie (grafika, programowanie, copywriting, social media...) odpowiada za jej realizację podczas tworzenia serwisu internetowego. Nad spójnością zleconego projektu i jego realizacją czuwa zazwyczaj starszy specjalista, określany mianem Project Managera. On też odpowiada za kontakt z Klientem oraz pełni rolę jego doradcy.Ile kosztuje strona internetowa lub sklep internetowy

Mając na uwadze wszystko co zostało powiedziane we wcześniejszym akapicie, czy możliwe jest zbudowanie profesjonalnej strony internetowej lub bezpiecznego i funkcjonalnego sklepu internetowego za 500zł? Biorąc pod uwagę, że nad większością projektów internetowych pracuje jednoczesnie kilku lub nawet kilkunastu profesjonalistów, a cały proces realizacji trwa przynajmniej 7 dni naprawdę ciężko w to uwierzyć. Chyba, że któraś z agencji interaktywnych pracuje charytatywnie, na ogół jednak ciężko o doświadczonych specjalistów, którzy lubią pracować za darmo.

Dlatego też wysokiej jakości produkt, mający w zamierzeniu służyć do pozyskiwania nowych Klientów, podnoszenia poziomu znajomości marki lub po prostu sprzedaży oferowanych produktów ma swoją cenę.

Nie sposób jest określić dokładnie, jaki jest średni koszt strony lub sklepu internetowego, gdyż zależy on od wielu czynników. Każda wycena realizacji projektu internetowego zależy od zakresu zaplanowanych prac - zamówionych projektów graficznych, użytych do budowy systemu technologii oraz tworzonych na indywidualne zamówienie Klienta funkcjonalności.

Typowa strona internetowa, zawierająca indywidualny projekt graficzny, autorski system zarządzania treścią CMS, animacje Flash oraz usługę wprowadzenia dostarczonych przez Klienta treści, to koszt zamykający się zazwyczaj w ramach od 2 do 6tyś zł. Próg opłacalności dla stworzenia tak przygotowanej realizacji to 2-2,5tyś zł, natomiast wszystko powyżej 6-7tyś powinno się traktować jako przesadę. Optimum stanowi więc tutaj kwota oscylująca w okolicach 4tyś zł i taką też wycenę otrzymacie od większości profesjonalnych agencji interaktywnych.

Czy to dużo? Za zaawansowane i korzystające z najnowszych technologii narzędzie do zarabiania pieniędzy - raczej nie. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że jest to koszt równoznaczny wykafelkowaniu malutkiej łazienki, pracy do której umówmy się - nie są niezbędni wysoko wykwalifikowani fachowcy, ani specjalistyczne i czasem bardzo drogie oprogramowanie.Strona internetowa, a reklama w internecie

Stare powiedzenie mówi, że “reklama jest dźwignią handlu” i jest to w stu procentach prawdą, chociaż obecnie należy dodać “a jeśli nie ma Cie w internecie, to znaczy że nie istniejesz”.

Żadna szanująca się firma nie lekceważy potęgi jaką jest reklama w internecie. W erze informacji nie da się bowiem nikogo przekonać do swoich produktów omijając szerokim łukiem największą i stale rosnącą grupę odbiorców - społeczność Internetu.

Największe światowe marki, które wydają ogromne budżety na reklamy telewizyjne, nie przypadkowo zaznaczają w nich wyraźnie adres swojej strony internetowej.

Strony internetowe Bytom i Chorzów oraz Katowice

Strony internetowe to przyszłość.

Każde pieniądze przeznaczone na budowanie pozycji firmy w sieci, czy to za sprawą strony internetowej, sklepu internetowego czy mediów społecznościowych, to nie wydatek i zbędny koszt, a mądra inwestycja.Każda przemyślana inwestycja przyniesie korzyści

Dlatego też zanim zaczniesz inwestowanie pieniędzy w profesjonalną strone internetową sprawdź, czy wykonawca którego wybrałeś podoła powierzonemu zadaniu. Im mniejszym budżetem dysponujesz tym bardziej musisz uważać na pozorne oszczędności i pomyłki, które zmarnują Twój czas i pieniądze. Wybieraj z rozwagą i postaraj się jak najlepiej poznać firmę, której powierzysz swój budżet. Sprawdź w jaki sposób podchodzi do swoich Klientów, jak zareagowała na Twoje zapytanie, ile czasu zajęło jej sporządzenie kosztorysu i propozycji rozwiązań, których poszukujesz.

Przejrzyj portfolio wykonanych przez agencję stron internetowych, zwróć szczególną uwagę nie tylko na jakość, ale i zróżnicowanie przedstawionych projektów graficznych. Jeśli wszystkie wykonane projekty internetowe będą do siebie zbliżone pod względem stylu grafiki czy zastosowanych rozwiązań, to możesz być pewny, że w przypadku Twojej strony będzie podobnie.

Oczywiście unikaj firm, które oferują “gotowe projekty do wyboru” czyli nic innego jak z góry przygotowane szablony graficzne. Często są to bardzo ogólne, średniej jakości projekty, których dostosowanie do potrzeb klienta polega na umieszczeniu loga i wymianie głównego zdjęcia. Większa ingerencja w wygląd strony są często po prostu niemożliwa, bo jeśli firma proponuje tego typu rozwiązania, to z pewnością po prostu nie ma w swoim zespole profesjonalnego grafika.

Zazwyczaj grupa dostępnych szablonów jest stała, więc prawdopodobnie szybko trafisz na stronę internetową bliźniaczo podobną do Twojej. Taka wizytówka firmy to raczej nieporozumienie. W reklamie strona wizualna jest tak ważna, że wybierając takie rozwiązanie będziesz z góry skazany na niepowodzenie. Szata graficzna strony internetowej powinna być indywidualnie dostosowana do wymagań Klienta, charakterystyki jego biznesu i przede wszystkim preferencji grupy docelowej. Tych wymagań nie spełni ściągnięty z sieci szablon graficzny, delikatnie zretuszowany przez pracownika biurowego znającego podstawy Photoshopa.

To samo dotyczy rozwiązań programistycznych. Jeśli firma oferuje swoim Klientom wsparcie w postaci darmowego systemu CMS lub silnika sklepu internetowego, to z pewnością nie dysponuje doświadczonym programistą. Pierwszy problem pojawi się momencie, gdy niezbędne będzie dodanie nowej funkcjonalności lub zmodyfikowanie / rozbudowa już istniejącej. Trzeba również mieć na uwadze, że w każdym najlepszym systemie on-line mogą się zdarzyć błędy - pytanie w jaki sposób firma usunie błędy z systemu którego nie stworzyła, nie mając programisty w swoim zespole?

Warto również zwrócić uwagę na jedną istotną sprawę. Darmowe strony internetowe, systemy CMS czy sklepy internetowe są zazwyczaj oparte o rozwiązania open sourcowe, czyli takie których kod jest powszechnie udostępniony w sieci i rozwijany przez wielu anonimowych programistów. Czy zaryzykujesz przetrzymywanie bazy danych wszystkich swoich klientów, listy ich zakupów, stanu swojego magazynu lub raportów sprzedaży w systemie, którego kod źródłowy może bez żadnego problemu poznać każdy programista / haker na świecie?

Najgorsze jest jednak to, że gdy już poznasz wszystkie ograniczenia, przeszkody i niebezpieczeństwa takich rozwiązań, będzie już za późno. Jedynym rozwiązaniem będzie realizacja nowej strony internetowej lub nowego sklepu internetowego, bowiem żadna szanująca się i biorąca odpowiedzialność za swoją pracę agencja interaktywna, nie podejmie się przeróbek internetowych gotowców.

W efekcie zamiast raz zaoszczędzić, zapłacisz dwa razy.

Dla naszych Klientów tworzymy takie produkty jak sklep internetowy, system zarządzania treścią (CMS) i system zarządzania klientem (CRM) czy portal internetowy.

Doceniamy to, że poświęciłeś swój czas by odwiedzić naszą stronę internetową i zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem pod numerem telefonu: tel. 32 700 9 700 lub adresem e-mail: .zobacz nasze realizacjekliknij
złóż zapytanie ofertowekliknij

Przydatne linki:

Dedykowane strony www

Sparro
kliknijDla biura nieruchomości
kliknijDla firm usługowych
kliknijDla restauracji
kliknijDla biura podróży
kliknijDla korporacji
kliknijDla hotelu lub pensjonatu
kliknijDla firm produkcyjnych i handlowych

Strony internetowe

Sparro
kliknijPodstawowe informacje
kliknijProjektowanie stron www
kliknijTworzenie stron internetowych
kliknijEtapy projektu
kliknijRealizacje Sparro

kliknijIle kosztuje strona www?

pracowaliśmy dla

Sparro

Nasz konsultant jest do Państwa dyspozycji w godzinach od 800 do 1700
Na wiadomości e-mail odpowiadamy nawet wieczorami lub w dni wolne od pracy.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez specjalny formularz, który pozowli nam określić Państwa potrzeby dla przygotowania kompletnej i rzeczowej oferty.

600 254 776 lub 32 700 9 700