Strony i sklepy internetowe Sparro

tel. 600 254 776 e-mail

Poradnik - Przygotowanie bazy produktów

Sparro

Skutecznym sposobem dotarcia do nowych klientów ale także ułatwienie składania zamówień obecnym klientów jest sklep internetowy. Aby jednak sklep internetowy pełnił rolę pośrednika sprzedaży musi spełniać kilka podstawowych warunków.

Ustability

Obsługa sklepu internetowego nie może być dla klienta skomplikowana. Umożliwienie szybkiego dotarcia do poszukiwanego produktu jest kluczowe natomiast tutaj warto skorzystać z doświadczenia firmy Sparro Interactive.

Zaprojektowany przez nas sklep posiada widoczną wyszukiwarkę produktów oraz czytelne menu kategorii, które może zostać dostosowane do każdej branży. Dodatkowo przy dużych bazach produktów których liczba przekracza kilka lub kilkanaście tysięcy należy zastosować odpowiednie filtry działające w oparciu o parametry produktów.


Przedstawienie asortymentu

W tym miejscu dochodzimy do rzeczy najważniejszej jaką jest odpowiednie przedstawienie asortymentu sklepu.

Asortyment dostępny w sklepie internetowym powinien odpowiadać aktualnemu asortymentowi jakim dysponujemy lub będziemy dysponować (poprzez chwilowy brak na magazynie). Ważne aby w sklepie internetowym pojawiły się nowości które mamy w sprzedaży ale także należy dbać o to aby produkty, które nie są już dla nas dostępne oraz nie są już produkowane zostały ze strony usunięte. Nieaktualny asortyment wpływa niekorzystnie na odbiór sklepu internetowego przez klienta.

Dobry opis produktu w sklepie internetowym jest bardzo skuteczny!

Ważne jest poprawne opisanie sprzedawanych produktów. Należy pamiętać, że klient internetowy nie widzi produktu i nie może zadać na miejscu pytać o dany towar dlatego ważny jest dokładny i czytelny opis. Warto zwrócić uwagę także na to, aby w opisach produktów pojawiały się często frazy kluczowe które są ważne dla pozycjonowania całego sklepu internetowego. Poza numerem i nazwą towaru powinno być to także jego potoczne nazewnictwo a nie tylko numer katalogowy produktu z nazwą producenta.


Profesjonalny wizerunek

W sklepie internetowym istotną rolę pełnią profesjonalne i dobrej jakości zdjęcia produktu. Jest to kluczowe dla branży odzieżowych, biżuterii itp. gdzie produkty są kupowane w pierwszej kolejności wzrokowo.

Aby posiadać w swoim sklepie takie zdjęcia należy skorzystać z usług fotografa lub zdjęć dostarczonych przez producenta.


Integracja z magazynem i hurtownią

Często problematyczne jest aktualizowanie bazy produktów jeżeli baza jest obszerna. W takich sytuacjach warto rozważyć połączenie sklepu z zewnętrznymi bazami. W grę wchodzą integracje z bazami programów magazynowych instalowanych wewnętrznie w firmie lub bazami produktów udostępnianymi przez producentów online. Takie mechanizmy znacząco usprawniają prace aktualizacyjne.

Dla każdej branży można zastosować indywidualne rozwiązanie, które będzie dla firmy najlepsze uwzględniając obszar działania i grupę docelową klientów.

W związku z tym warto skonsultować swój przypadek i zaplanować idealne rozwiązanie.
zobacz nasze realizacje
złóż zapytanie ofertowe

Poradniki internetowe

Sparro
Jak zaistnieć w internecie
Jak promować stronę internetową
Przygotowanie bazy produktów
Strona www wizytówką firmy
Dlaczego warto aktualizować stronę www

pracowaliśmy dla

Sparro

aktualności

Sparro

Mobilna wersja www.sparro.pl
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nowej wersji strony internetowej Sparro Interactive, przeznaczonej dla użytkowników odwiedzających nasz serwis z poziomu urządzeń mobilnych.

Zobacz wersję mobilną serwisuaktualności


Marketing outsourcing
Od wizytówki po kompleksową obsługę firmy w sieci i zarządzanie budżetem reklamowym. Definicja outsourcingu jednoznacznie kojarzy się z pojęciem współczesnego biznesu. Jest on jednym z podstawowych rozwiązań w drodze do podniesienia skuteczności i efektywności prowadzonej działalności oraz redukcji kosztów.

Czytaj więcejaktualności

Nasz konsultant jest do Państwa dyspozycji w godzinach od 800 do 1700
Na wiadomości e-mail odpowiadamy nawet wieczorami lub w dni wolne od pracy.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez specjalny formularz, który pozowli nam określić Państwa potrzeby dla przygotowania kompletnej i rzeczowej oferty.

600 254 776 lub 32 700 9 700