Strony i sklepy internetowe Sparro

tel. 600 254 776 e-mail

Poradnik - Jak zaistnieć w internecie

Sparro

Jeżeli trafiłeś na naszą stronę to najprawdopodobniej jesteś osobą zainteresowaną poznaniem problemu powstawania stron internetowych lub samym stworzeniem takiej strony internetowej. W tym artykule niezależnie od tego jakim oprogramowaniem jesteś zainteresowany postaramy się przybliżyć Tobie etapy tworzenia wizerunku Twojej firmy w internecie.

Zależnie od tego czy będzie to sklep internetowy, strona internetowa z systemem zarządzania treścią, rozbudowany portal czy zwykła strona www (wizytówka) procesy przedstawiają się podobnie ale od początku.

Najważniejsze jest określenie swoich potrzeb

Podejmując decyzję o zaistnieniu w sieci należy określić swoje wymagania co do strony internetowej. Bardzo często strony wizytówkowe z kilkoma podstronami i bardzo ogólnym opisem profilu działania firmy są wybierane przez firmy, które nie prowadzą agresywnych poszukiwań nowych klientów. Wizytówkowe ponieważ tak jak wizytówka taki serwis www będzie przedstawiać najważniejsze informacje na temat firmy, a same informacje będą przedstawione w atrakcyjny i czytelny sposób tak aby firma była odbierana jako profesjonalista w swojej branży.

Informacje na takiej stronie internetowej rzadko ulegają zmianie. Sama strona zbudowana jest często z graficznej strony głównej i kilku podstron (liczba podstron przeważnie nie przekracza dziesięciu).

Jeżeli strona internetowa firmy ma służyć jako źródło bogatej wiedzy dla klientów lub jej celem jest pozyskanie nowych klientów strona powinna być rozbudowana w treść. Dodatkowo w takich serwisach konieczność wprowadzania zmian w treści podstron jest większa.


Do czego służy system CMS

Często konieczne jest wprowadzanie aktualności na stronie głównej serwisu, a nawet dodawanie całych nowych podstron, dlatego w takim przypadku proponujemy stworzenie serwisu opartego na systemie zarządzania treścią CMS (Content Management System). Jest to oprogramowanie, które pozwala osobie nie posiadającej wiedzy technicznej z zakresu pisania kodu HTML wprowadzanie zmian na stronie głównej, na podstronach czy też rozbudowanie struktury menu podstron.

Rozbudowana strona internetowa na której okresowo pojawiają się nowe informacje jest także dużo szybciej i skuteczniej pozycjonowana w wyszukiwarce google.


Sprzedaż przez internet

W przypadku firm, które już zajmują się sprzedażą produktów z jakiejkolwiek branży polecamy uruchomienie serwisu opartego na oprogramowaniu sklepu internetowego. Pozwoli to na dotarcie do znacznie większej liczby potencjalnych klientów. Takie oprogramowanie umożliwia poprzez panel administracyjny dodawanie produktów (wraz z opisem, zdjęciami, ceną), obsługę zamówień i klientów. Na takiej stronie poza przedstawieniem oferty i udostępnieniem internautom możliwości dokonania zakupu nie wychodząc z domu, mogą także znaleźć się podstrony informacyjne z podstawowymi danymi takimi o firmie.

Dzięki temu taki serwis będzie spełniać dwa zadania. Warto pamiętać aby wybierając oprogramowanie sklepu zwrócić uwagę na to czy jest możliwe dostosowanie oprogramowania do profilu działalności firmy. Różne produkty wymagają różnych metod prezentacji oferty wykorzystując różne mechanizmy wyszukiwania jak i zamawiania produktu poprzez sklep internetowy.

Z powodu zmieniającej się oferty, pojawiania nowych produktów, zmianach cen towaru taki system oferuje możliwość zarządzania wszystkimi powyższymi aspektami poprzez panel administracyjny.


Ocean możliwości

W internecie można znaleźć serwisy internetowe które spełniają jeszcze inne zadania. Różnorodność jest ograniczona jedynie pomysłem klienta i umiejętnościami programistów.

Jeżeli masz już pomysł na stronę to warto zaufać firmie takiej jak Sparro Interactive, której różnorodność wykonanych serwisów świadczy o ogromnym potencjale programistycznym.zobacz nasze realizacje
złóż zapytanie ofertowe

Poradniki internetowe

Sparro
Jak zaistnieć w internecie
Jak promować stronę internetową
Przygotowanie bazy produktów
Strona www wizytówką firmy
Dlaczego warto aktualizować stronę www

pracowaliśmy dla

Sparro

aktualności

Sparro

Mobilna wersja www.sparro.pl
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nowej wersji strony internetowej Sparro Interactive, przeznaczonej dla użytkowników odwiedzających nasz serwis z poziomu urządzeń mobilnych.

Zobacz wersję mobilną serwisuaktualności


Marketing outsourcing
Od wizytówki po kompleksową obsługę firmy w sieci i zarządzanie budżetem reklamowym. Definicja outsourcingu jednoznacznie kojarzy się z pojęciem współczesnego biznesu. Jest on jednym z podstawowych rozwiązań w drodze do podniesienia skuteczności i efektywności prowadzonej działalności oraz redukcji kosztów.

Czytaj więcejaktualności

Nasz konsultant jest do Państwa dyspozycji w godzinach od 800 do 1700
Na wiadomości e-mail odpowiadamy nawet wieczorami lub w dni wolne od pracy.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez specjalny formularz, który pozowli nam określić Państwa potrzeby dla przygotowania kompletnej i rzeczowej oferty.

600 254 776 lub 32 700 9 700