Strony i sklepy internetowe Sparro

tel. 600 254 776 e-mail

Poradnik - Jak promować stronę internetową

Sparro

W obecnej sytuacji na rynku konkurencji coraz większe znaczenie ma pozycja strony w wyszukiwarce google. Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania potęguje dostępność naszej oferty w największej wyszukiwarce na świecie.

Pozycjonowanie

Na pozytywny efekt pozycjonowania witryny internetowej wpływają liczne działa firmy zajmującej się usługą pozycjonowania ale także - nie mniej ważne - odpowiednie napisanie kodu serwisu internetowego i sama treść znajdująca się na stronie www. Oczywiście najlepiej jest działać na wszystkich trzech płaszczyznach natomiast to w jakim miejscu położyć nacisk należy pozostawić firmie pozycjonującej, która dzięki doświadczeniu będzie w stanie zalecić i zrealizować odpowiednie modyfikacje dążąc do osiągnięcia celu.

promocja w internecieWiele firm oferujących pozycjonowanie w swojej ofercie używa promocji serwisu poprzez reklamy Adsense oraz Adwords. W przypadku Adwords czyli linków sponsorowanych należy pamiętać, że mimo gwarancji wyświetlania strony internetowej w wynikach wyszukiwania taka usługa jest bardzo droga i często nieopłacalna. Niestety jest też wykorzystywana przez konkurencję, która szybko "wyklikuje" wyświetlane reklamy.

Znacznie lepsze efekty w perspektywie czasu przynosi opisane w pierwszym akapicie pozycjonowanie, jest ono także znacznie tańsze. Jak każde rozwiązanie to także ma swoje wady. Na efekt pozycjonowania musimy poczekać pewien czas (pamiętając że nie ma gwarancji osiągnięcia najwyższej pozycji) natomiast osiągnięte efekty są znacznie trwalsze.


Social marketing

Kolejnym popularnym sposobem promocji strony i firmy jest social marketing. Wykorzystuje on portale społecznościowe do budowania stałych relacji z klientami. Dzięki rosnącej popularności portali takich jak facebook możemy dostrzec tutaj dodatkowo marketing wirusowy. Marketing wirusowy polega na rozsyłaniu (czy też udostępnianiu) między znajomymi informacji reklamowej wpuszczonej przez nas do sieci. Nie chodzi tu oczywiście o aplikacje instalowane na komputerach mające na celu zniszczenie plików znajdujących się na nich.

Social marketing - facebook tweeter i youtube

Social marketing dociera z informacją handlową do osób już zainteresowanych działalnością firmy, a zarazem dociera nie do jednej a do wielu osób jednocześnie. Tworzenie z klientami pewnego rodzaju małej społeczności ma także na celu pozyskiwanie bardzo wartościowych informacji zwrotnych. Dzięki takim informacjom możemy budować ofertę firmy razem z klientami. W związku z tym nasza oferta stanie się bardziej atrakcyjna dla stałych klientów. Należy pamiętać, że budowanie stałych relacji z klientem jest obecnie, w czasach dużej konkurencji, szalenie istotne.


Promocja sklepu internetowego

W przypadku sklepów internetowych promocję serwisu można wzbogacić zamieszczając ofertę sklepu w portalach aukcyjnych (takich jak Allegro.pl) czy porównywarkach produktów (np. Ceneo, Skąpiec, Radar, Nokaut itp.).

Dzięki popularności tych serwisów oferta będzie dostępna szerszemu gronu klientów. Nie zawsze najniższa cena przyciąga klientów. Jeżeli nie masz najniższej oferty cenowej musisz wiedzieć, że coraz więcej klientów stawia na jakość oferowanych usług kierując się prezentacją oferty jak i opiniami wcześniejszych klientów.

integracja z porównywarkami cen

O ile w przypadku porównywarek mamy jedynie możliwość zaprezentowania się korzystnie cenowo i opiniami klientów, tak w Allegro dochodzi wariant wizualny przedstawionej oferty.Integracja z Allegro

Przygotowany przez specjalistów zgodnie z trendami szablon aukcji przyciągnie nie jednego klienta budując tym samym profesjonalny wizerunek firmy.

Sparro Shop oferuje integrację oprogramowania sklepu z portalem Allegro.pl oszczędzając czas potrzebny na ręczne wystawienie oferty. Jest to czas który możemy poświęcić na inne działania promocyjne w firmie.


Internet - interaktywny przekaz promocyjny

Szeroka dostępność informacji znajdujących się na wirtualnej reklamie firmy jaką z pewnością stanowi strona internetowa przy jednocześnie niskich kosztach rocznych utrzymania takiej strony stanowi najtańsze źródło reklamy i promocji firmy w stale rosnącej sieci klientów.zobacz nasze realizacje
złóż zapytanie ofertowe

Poradniki internetowe

Sparro
Jak zaistnieć w internecie
Jak promować stronę internetową
Przygotowanie bazy produktów
Strona www wizytówką firmy
Dlaczego warto aktualizować stronę www

pracowaliśmy dla

Sparro

aktualności

Sparro

Mobilna wersja www.sparro.pl
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nowej wersji strony internetowej Sparro Interactive, przeznaczonej dla użytkowników odwiedzających nasz serwis z poziomu urządzeń mobilnych.

Zobacz wersję mobilną serwisuaktualności


Marketing outsourcing
Od wizytówki po kompleksową obsługę firmy w sieci i zarządzanie budżetem reklamowym. Definicja outsourcingu jednoznacznie kojarzy się z pojęciem współczesnego biznesu. Jest on jednym z podstawowych rozwiązań w drodze do podniesienia skuteczności i efektywności prowadzonej działalności oraz redukcji kosztów.

Czytaj więcejaktualności

Nasz konsultant jest do Państwa dyspozycji w godzinach od 800 do 1700
Na wiadomości e-mail odpowiadamy nawet wieczorami lub w dni wolne od pracy.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez specjalny formularz, który pozowli nam określić Państwa potrzeby dla przygotowania kompletnej i rzeczowej oferty.

600 254 776 lub 32 700 9 700